image

ITW PRONOVIA, s.r.o.

Stáhnout případovou studii

Lepší interní komunikace pro
výrobce průmyslových komponent

Výchozí problém

aneb co stálo u zrodu spolupráce

ITW PRONOVIA, s. r. o. je dceřinou společností nadnárodní korporace Illinois Tool Works. Česká pobočka vyrábí komponenty pro automobilový průmysl a zaměstnává přes tisíc zaměstnanců, přesto neměla vybudovaný žádný intranet, což zásadně komplikovalo výměnu informací. Potřebovala proto vytvořit interní síť, kam budou přistupovat všichni zaměstnanci, kteří pracují s počítačem.

Řešení problému

aneb jak jsme vše napravili

Na platformě MS SharePoint jsme vytvořili intranet, který odpovídá organizační struktuře firmy – je rozdělen do čtyř divizí. Splnili jsme přitom požadavek na co největší podobnost s firemním webem a na barevné rozlišení divizí. Proškolili jsme zaměstnance, kteří mají na starost obsah, o správu samotného systému se starají pracovníci IT oddělení.

 • Všechny dokumenty – smlouvy, směrnice, návody – jsou uloženy ve sdílené knihovně, každá divize má ale přístup jen k těm, které souvisí s její agendou. Jakmile je vložen nový dokument, jsou zodpovědní pracovníci informováni e-mailovou notifikací, aby měli neustálý přehled.
 • Organizační strukturu lze zobrazit v grafické podobě. Součástí výpisu je seznam všech zaměstnanců včetně divize a střediska, ke kterému jsou přiřazeni. Údaje jsou přejímány z Active Directory, takže jsou vždy aktuální – i proto se výpis používá jako telefonní seznam.
 • Lepší komunikaci pomáhá interní blogovací systém. Každý zaměstnanec ví hned po přihlášení, co je ve firmě nového, vidí přitom jen ty aktuality, které se jej týkají – například o nástupu nových zaměstnanců. O nových příspěvcích jsou navíc zaměstnanci informováni e-mailem.

Použité moduly

aneb co může umět i váš intranet

 • Schvalování a správa interních dokumentů
  Snadná správa, schvalování a archivace interních dokumentů.
 • Organizační struktura
  Přehledné zobrazení firemní struktury a její snadné prohledávání.
 • Přehlednější intranet
  Jednoduché sdílení interních aktualit a rychlý sběr zpětné vazby.

Použité technologie

aneb bez čeho se neobejdeme

 • MS SharePoint Foundation 2013
 • MS SQL server

Potřebujete podobné řešení?

Další reference